Siedem życzeń – recenzja

 Praca zbiorowa Agnieszki Krawczyk, Liliany Fabisińskiej, Małgorzaty Kalicińskiej, Małgorzaty Wardy, Nataszę Sochę, Magdalenę Witkiewicz i Ałbenę Grabowską. Książka została wydana 6 października 2021 roku, przez wydawnictwo Filia.

Atmosfera w świątecznym stylu

Książka zawiera kilka opowieści, ale łączy wspólny wątek, jeden pensjonat, i jeden wieczór. Babcia Agnieszka wraz ze swoim wnukiem przygotowują mazurski pensjonat na Boże Narodzenie. Mimo iż w tym roku nikt nie zapowiedział swojej wizyty, oboje bardzo pragną stworzyć wspaniałe święta. Śnieg pada cały czas, co zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a telefony milczą, zamiast składać gorące życzenia. A mimo to, w małym pensjonacie koło Pięknej Góry, spotyka się kilka rodzin. To udowadnia, że nie możliwe, staje się możliwe, a to zasługa śniegu, czarnej kury, i… Najlepszego Radia Świata. Kilkoro bohaterów ,,Cichej 5”, powróci tej zimie. W takich okolicznościach muszą stawić czoła z przeciwnościami. Los musi przypomnieć, co jest najważniejsze. Taka noc prawdziwych cudów rozświetla dla nas niebo i pokazuje drogę.

Książka zmieniająca oblicze świąt

 Można przyznać, że niewątpliwie, można porównać do powieści Carola Diceknsa, ,,Opowieść Wigilijna”, ponieważ chodzi o to, iż niezależnie co, i jak, każde dzieło literackie, czy muzyczne, lub filmowe, stara się wyjaśnić, co jest ważne, i już nie chodzi o bycie dobrym człowiekiem w każde święta, lecz dbać oto przez całe życie. Święta Bożego Narodzenia mają to nam uświadomić, a jest wiele ukrytych wskazówek w tym wszystkim, m.in.: pomagając drugiej osobie, pomagasz też i sobie, zmiana zaczyna się od ciebie, co samotność może zrobić z człowiekiem, oraz, jak życzenia stanowią dla nas znaczenie, a stanowią pragnienia każdego z nas. Cała całość wydaje się być spójna. Kilkoro różnych autorów sprawiło, że wątki stanowią jedno spójność , jaki każdy z nas jest w środku. Jak zbieg okoliczności, może zmienić zdanie o sobie, i  innych. To właśnie kieruje ,,magia świąt”.