Recepta na udane Święta

Składniki na idealny przedświąteczny wieczór? Śnieg za oknem, puszysty kocyk, kubek aromatycznej herbaty lub lampka grzanego wina… i “Siedem życzeń” od wydawnictwa Filia. Znajdziecie w niej kilka opowieści o wigilijnych cudach, od których uśmiech mimowolnie formuje się na ustach. Historie są uczuciowe, pokrzepiające i idealnie wpisujące się w klimat Bożego Narodzenia. To co, jesteście gotowi na kilka happy-endów?

Zapraszamy do Pensjonatu

Choć “Siedem życzeń” to zbiór opowiadań autorstwa kilku polskich pisarek – tworzy zaskakująco spójną całość. Ci sami bohaterowie pojawiają się we wszystkich opowiadaniach, choć nie we wszystkich grają pierwsze skrzypce. A kilku z nich wnikliwy Czytelnik na pewno rozpozna z innego zbioru opowiadań – “Cicha 5”. Fabuła rozgrywa się w Wigilię. Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują swój mazurski pensjonat do Świąt, choć żaden gość nie zapowiedział swojej wizyty. Przewrotność losu jednak sprawia, że w wyniku serii niefortunnych zdarzeń kilka rodzin spotka się w Wigilię właśnie w tym pensjonacie. 

Lektura obowiązkowa

Choć kinomaniacy stwierdzą pewnie, że pozycją obowiązkową na Święta jest “Kevin sam w domu” – my za taki świąteczny must-have uważamy właśnie “Siedem życzeń”. Tytuł wprost magiczny, przesiąknięty czułością, niespodziewanymi zbiegami okoliczności, ciepłem i chyba każdym możliwym odcieniem miłości. Książka, która otula jak najcieplejszy sweter, ale również – wielokrotnie doprowadza do szczerych wybuchów śmiechu. A przede wszystkim – daje nadzieję. A przecież to jej najbardziej potrzebujemy w Boże Narodzenie.

Na koniec warto dodać, że wśród autorek tego niezwykłego zbioru opowiadań znalazły się czołowe polskie pisarski – Liliana Fabińska, Ałbena Grabowska, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz. I choć każda z nich ma trochę inny styl pisania i sposób prowadzenia narracji – ich literackie pióra pięknie się uzupełniły, czego efektem jest naprawdę dopracowany zbiór opowiadań.